Praha. Prečo ju mám rád.

Praha. Prečo ju mám rád.PrahaPraha. Mám ťa rád.

V „stovežatej“ sa mieša multikultúra, rôznorodosť, história, tempo a iné fenomény. Prečo mám rád Prahu? Kvôli práci, kvôli zábave, kvôli zážitkom ale hlavne kvôli inšpirácií.

Praha je väčšia.

Každý človek sa raz za čas potrebuje pozrieť za horizont. Je to ako hľadať niečo, čo by si v živote ešte mohol chcieť. Keď robíš pohľady za horizont, tak hľadáš inšpiráciu. Porovnávaš sa so svojou minulosťou, so susedom, kamarátom, rodinou a zisťuješ, že ti to nestačí. Hľadáš iné porovnanie. Potrebuješ vidieť niečo, čo je ďaleko a zároveň blízko. Ako sen, ktorý je uletený, ale pritom splniteľný. Potrebuješ vidieť niečo väčšie, ale len tak veľké, aby sa ti to zmestilo do tvojho rozmeru.

Praha volá.

Poznáš ten pocit, keď más potrebu vidieť film viackrát, počúvať pravidelne obľúbenú hudbu, stretávať sa s tými istými ľuďmi. Vždy je dôvod prečo to robíš. Niečo ti to prináša. Máš priateľov, ktorých dokonale poznáš a máš priateľov, ktorí ťa stále niečím prekvapia. Aj jedni, aj druhí sú v tvojom živote potrební. Tí druhí ti však dávajú rozmer, nútia ťa premýšľať, vytvárajú v tebe nové emócie. Tvoj vnútorný hlas ti hovorí, aby si ich vyhľadával práve kvôli tým emóciám.

V Prahe sa stratíš aj nájdeš.

V živote každého človeka sú chvíle, keď je stratený. Hľadá cestu. Rozhoduje sa. Keď si stratený, tak najhoršie je zostať stať a čakať. Dôležité je isť, skúmať, pýtať sa, nachádzať, nechať sa prekvapovať. Hovorí sa, že aj cesta môže byť cieľ. Na ceste získaš to, čo v cieli využiješ. Je prijemne sa stratiť, keď vieš, že cesta ti prinesie rovnaké emócie ako samotný ciel.

Praha ťa učí..

Najvyššia forma vzdelávania je cestovanie a stretávanie sa s ľuďmi. Tu by som aj mohol skončiť. 🙂 Chceš vedieť a vidieť ako robiť veci inak? Chceš vedieť a vidieť ako veci nerobiť? Vieš čo chceš? Rozdiel šmejdu a kvality je viditeľný na každom kroku a medzi nimi je úzka cesta. Na jednom rohu žobrák pýta peniaze a pri ďalšom je najlepšia reštaurácia v Čechách. Môžeš sa naučiť to, čo sa chceš naučiť.

Hľadaj, skúmaj a neboj sa investovať do zážitkov.

Milan Kalmancai

Chcete dostávať novinky z www.akademiarozvoja.sk? Nechajte nám váš emailShare Button

Komentujte

Finančné poradenstvo