Ako som v Stanleyho pohári našiel svoju šancu.

Ako som v Stanleyho pohári našiel svoju šancu.shutterstock_188701256

Dostal som šancu v oblasti, kde uspieť znamená vyjsť z komfortnej zóny a začať robiť veci, ktoré som predtým nerobil. Reálne sa zaujímať o potreby ľudí. Som zvyknutý zaujímať sa sám o seba a prišlo mi zaujímavé zisťovať po čom túžia iní ľudia.

Leto 2004.
Tampa Bay vyhrala Stanley cup prvýkrát v histórií NHL a mne zasvietili oči, lebo som vedel, že ten pohár uja Stanleyho príde do Janovíc na Moravu, kde ho privezie Pavel Kubina.
Keď bol Pavel stredoškolák, tak veľa trénoval. V zime, v lete, cez prázdniny. Raz som bol na Morave a cez veľkú horúčavu som sa bol pozrieť ako trénuje na Vítkovickom zimáku. Nešlo mi to ako malému chlapcovi do hlavy. O niekoľko rokov neskôr som pochopil.

V lete 2004 som hľadal svoju cestu. Po vysokej škole som si myslel, že všetky firmy mi padnú k nohám. Aj padli, ale nie k mojim. Chcel som veľa dosiahnuť, mal som ciele, túžby, ale chýbala mi príležitosť. Našiel som ju.

Niekde som čítal, že najvyššia forma vzdelávania je cestovanie a stretávanie sa s ľuďmi. Nájsť prácu, ktorá zahŕňa oboje je ako zázrak. Baví ma moja práca a baví ma snívať s inými ľuďmi.

V lete 2004, keď prišiel Stanley cup na Moravu som mal svoje prvé školenie v novej práci. Bili sa vo mne – obrovský hokejový fanúšik a ten, ktorý chce chytiť šancu. Vyhral ten, čo chce chytiť šancu. Vybral som si školenie s predstavou, že Stanley cupu sa dotknem už len vtedy, keď ho vyhrám. Nehrám hokej.

Na druhý deň ma kolegovia prehovorili na cestu do L. Mikuláša, kde Martin Cibák chcel ukázať pohár námestiu a fanúšikom hokeja. Aspoň z diaľky ho zbadám. Dostal som telefonát, že Pavel je v Mikuláši, mám ho nájsť a pustí ma k poháru.

Čakal som na vrtuľník, oklamal som strážnikov na štadióne a chýbal len krok, aby som sa s Pavlom stretol. Na štadióne bol taký hluk, že ma nepočul. Strážnik ma posielal preč zo striedačky, ale ja som kričal na Pavla. Obzrel sa a zbadal ma. Išli sme do kabíny, kde stál alebo lepšie sedel pohár, o ktorý od roku 1926 bojujú gladiátori v hokejových arénach.

Čo som sa naučil? Ak sa chytím šance, tak všetko ostatné sa stane tak, ako sa má stať!

Milan Kalmancai

Chcete dostávať novinky z www.akademiarozvoja.sk? Nechajte nám váš emailShare Button

Komentujte

Finančné poradenstvo