7 krokov k zvýšeniu sebavedomia pre ženy

7 krokov k zvýšeniu sebavedomia pre ženyNa ženách je najkrajšie to, že sú ženy. S krásnymi emóciami, s úžasným spôsobom rozmýšľania, s fantastickou schopnosťou vniesť do akejkoľvek situácie noblesu a ženskosť. Ste jednoducho úžasné.

Ruku na srdce. To, čo vidno navonok, chce niekedy kus ženskej obratnosti a veľkého sebavedomia. Napadla ťa niekedy otázka – Prečo sa musím v niektorých momentoch nadrieť, aby som vyzerala úžasne a niekedy to ide tak ľahko?

Z pohľadu muža to nevidno, ale ja viem, že ty vieš, že to tak je. 🙂

Sebavedomie. V situáciách, keď všetko dávaš na prvú a si hviezda dňa, tak tvoje sebavedomie je na maxime. Niekedy na to stačí pochvala od blízkeho človeka alebo zmena účesu alebo akákoľvek zmena. Spomeň si, čo s tebou spraví, keď ti muž pochváli čokoľvek na čom si si predtým veľmi dala záležať. Je to príjemný pocit, že?

My muži to vieme a preto to aj robíme. (Niektorí)

Sebavedomie sa prejaví v reči tela, v komunikácií, v gestách, v slovách, v intonácií hlasu a v chôdzi. Keď máš sebavedomie vysoké, tak všetky aspekty, ktoré som vymenoval sú v harmónií a ty sa nesieš a žiariš. Máš zo seba dobrý pocit.

Ale keď je sebavedomie nízke, tak tie aspekty hrajú každý po svojom. Povieš vetu a slová, ktoré si vôbec tak nemyslela. Pri chôdzi si pripadáš ako slon v porceláne a aj tá nová sukňa vyzerá v zrkadle nejako divne.

Čo s tým spraviť, aby si sa vždy cítila sebavedomá a istá? Riešenie je a aj nie je jednoduché. Začni pracovať na zvyšovaní svojho sebavedomia. Začni jednoduchými krokmi a postupne pridávaj. Pri každej zmene potrebuješ cvik, prax a hlavne čas.  Buď trpezlivá a pracuj na sebe pravidelne

Tu je niekoľko praktických tipov a rád:

1, Vždy si seba predstavuj tak, ako by si chcela vyzerať a pôsobiť

2. Pri akejkoľvek situácií nájdi vždy drobnosť ktorú na sebe obdivuješ

3, Vždy si pripomeň čím si pre okolie príťažlivá

4, Prekvapuj novou témou v rozhovoroch

5, Hľadaj na iných ľuďoch niečo, čím sú pre teba zaujímaví (Budú ti to opätovať)

6, Buď sama sebou

7, Buď žena..

Som muž a mám rád na ženách ich ženskosť. Ver mi, že mnoho mužov bude milo a úprimne prekvapených, keď uvidia na tebe príjemnú zmenu a dajú ti to aj najavo. A čo sa stane? Tvoje sebavedomie pôjde hore. Je to taký príjemne začarovaný kruh.

Milan Kalmancai

Chcete dostávať novinky z www.akademiarozvoja.sk? Nechajte nám váš emailShare Button

Komentujte

Finančné poradenstvo